Yılan Hikâyesine Dönen Hayatta Kalma Oyunu The Day Before Çıktı

2021 yılının başında duyurulan ve o günden bu yana düzen tutturamayan The Day Before, niyahet çıktı. MMO, hayatta kalma türünde olan yapım, New York sokaklarında geçiyor. Erken erişim olarak çıkan yapım, çıktığı gibi oyuncular tarafından yerden yere vuruldu.

Yıllardır beklenen oyun.

The Day Before, 2021 yılında yayımlanan ilk fragmanı sayesinde yüzbinlerce oyuncuyu kendine çekmişti. Grafikleri, atmosferi ve sunduğu online sistemi, piyasada çok bulunmayan türdendi. Tabii bir kesim oyuncu da bu vaatlerin çok gerçekçi olmadığını düşünüyordu. Bunun en büyük sebebi ise oyunun bir MMO’ya göre oldukça iyi görünmesiydi. Oyunun geliştirici koltuğunda olan Fntastic’in de bu alanda yeterli tecrübeye sahip olmaması bu düşünceleri güçlendirdi.

Böyle bir oyun gerçekten de var mı?

Her yıl düzenli olarak ertelenen yapım, oyuncuları şüpheye düşürmeye başladı. Duyuru fragmanından sonra yeni içerik paylaşmayan geliştirici ekibe olan güven, bir hayli azalmıştı. Hatta bazı kesimden oyuncular bu oyunun hiç var olmadığını bile öne sürdü.

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.

2023’ün Şubat ayında geliştirici ekip, The Day Before’a ait 10 dakikalık bir oynanış videosu yayımladı. Bu video ile ilk gösterilen video arasında dağlar kadar fark vardı. Grafikler büyük oranda düşürülmüş, vadedilen atmosferden eser kalmamıştı.

Çıkar çıkmaz eleştri yağmurunda tutuldu!

The Day Before, 7 Aralık’da erken erişim olarak çıktı. Türkiye’de 18.99 dolarlık bir ücretle satışa sunuldu. Oyunu satın alanlar ise inceleme sayfasını âdeta negatife boğdu. On binlerce eleştiriden sadece bir avuçluk bir kesim oyuna olumlu eleştride bulundu. Olumsuz eleştrilerin en büyük sebepleri, optimizasyon sorunları ve içerik eksikliği oldu.

Sosyal medyada da dalga konusu olmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x