Fed Faiz Kararına Günler Kaldı! Bitcoin’i Neler Bekliyor?

Kripto para piyasası, Fed’in yaklaşan toplantısının piyasa dinamiklerini gözden geçirirken, Bitcoin oldukça sakin. Analistler, faiz kararının volatiliteye yol açacağını söylüyor.

Bitcoin, FOMC toplantısını beklerken hafta sonu sakin geçiyor

17 Eylül haftalık kapanış öncesinde Bitcoin, 26,500 seviyelerinde hareket ediyor. Böylece, yeni Eylül zirveleri sakin bir hafta sonuna işaret ediyor. TradingView verilerine göre, Bitcoin fiyat performansı hafta sonu boyunca stabil kaldı. Ayın en yüksek seviyelerine ulaşan lider kripto, iki gün önce 26,880 seviyesini gördü.

Analistler neler söylüyor?

Binance BTC/USD emir defterini özetleyen popüler analist Credible Crypto, piyasanın bir grup emir likiditesi tarafından desteklendiğini belirtti. X’ten paylaştığı analizlerde, “Burada bazı satıcı emirlerinin karşılandığını görüyoruz. Şu anda bu seviye savunuluyor,” dedi. Ayrıntılara göre:

Burada bir miktar satıcı emilimi yaşanıyor; aynı zamanda bu seviye savunuluyor. Bunun çok altında değil, bu nedenle eğer kaybedilirse, problar olumsuz hedeflere doğru güzel bir akın görecektir. Bunu izlemek eğlenceliydi ama buna bir gece diyeceğim. Bakalım yarın neler getirecek. Umarım yavaş bir hafta sonu geçiririz, böylece biraz sakinleşebiliriz.

Stabil hareketler sırasında Crypto Tony isimli diğer bir trader ise, 26,000 seviyesinin destek olarak korunduğu iki olası senaryoya dikkat çekti. Tony, “26,100 seviyesine kadar bir düşüş ve uzun vadeli bir tetikleyici için bir sıçrama bekliyorum,” diyor. Bitcoin şu anda düşüşten uzak, 26,556.69 dolar bölgesinde zaman geçiriyor.

Önde gelen trader Skew ise, trader’ların kısa vadeli eğilimlerini belirterek, borsa hareketlerini daha yakından inceledi.

Beklentiler, Fed’in faizleri sabit tutacağı yönünde

FOMC, Bitcoin fiyat aralığını değiştirecek mi? Haftalık kapanışın ötesinde, kripto piyasa katılımcıları, Fed’in gelecek haftanın ana makroekonomik etkinliğini dört gözle bekliyor. 20 Eylül’de yapılacak olan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında, faiz oranları kararlaştırılacak. Bu nedenle, piyasaların büyük çoğunluğu oranların değişmeyeceğini tahmin ediyor.

CME Group’un FedWatch Aracı, sürpriz bir senaryonun olasılığını sadece %2 olarak gösteriyor. Ancak Bitcoin, FOMC öncesinde makro veri reaksiyonlarını azalttı. Bazıları durumun aynı kalacağına inanıyor. Popüler trader Crypto Santa, “Gelecek haftaki FOMC ve faiz kararları biraz volatilite getirebilir. Ancak BTC kısa vadede 25.000 – 27.000 dolar aralığında işlem görmeye devam edecek…” şeklinde yorumladı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Glassnode analistleri uzun vadede daha yüksek seviyeleri göreceğimizden emin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x